دوستان قدیمی می‌دونند که دوشنبه‌ها به پست مهمان اختصاص داره. شما هم می‌تونید مهمان این پست باشید. پست مهمان امروز چند نکته جالب در مورد پست‌های قبلی (این و این) هست که خواهرم، عادله توی کامنت‌ها نوشته بود و دوست داشتم همه بخونیمشون.


 

-با صحبت‌هات راجع به این خونه یاد خانه محسن مقدم در تهران افتادم٬ این آقا و همسرشون باستان شناس بودن و خانه پدری رو با کاشی‌ها و آثار هنری‌ای که از خانه‌های قدیمی در حال تخریب جمع‌آوری کرده بودند٬به طرز تحسین برانگیزی تزیین کردند٬ من همیشه از دیدن این خونه لذت می‌برم و دیدنش رو به همه توصیه می‌کنم. آرامشی که توی تک تک اتاق‌های خونه وجود داره به نظر من میراث عشقی هست که آقای مقدم و همسرشون در بازسازی و نگه‌داری از این خونهء دوست داشتنی صرف کردن. من یکی از آرزوهام اینه که زندگی‌ای مثل ایشون داشته باشم و بتونم وقتم رو صرف کاری کنم که ازش لذت می‌برم.
اینجا می‌تونید بیشتر راجع به این خونه بخونید : http://museums.ut.ac.ir/mm/page-21.htm

۲- همونطور که قبلا هم گفتم من از ساختن٬ بسیار لذت می‌برم. و از وقتی با اوریگامی آشنا شدم٬ دیدم چه قدر با طبع تنبل من سازگاره. معمولا برای ساختن شکل‌های اوریگامی فقط یه تیکه کاغذ لازمه و جالبیش هم اینه که فقط با تا زدن کاغذ چه قدر شکل‌های متنوعی می‌شه ساخت. برای آموزش اوریگامی می‌تونید به سایت خودم (kazieh.com) سر بزنید. اگر زبانتون خوبه منابع انگلیسی برای آموزش اوریگامی بسیار زیادند و ویديو‌های خیلی خوبی هم توی سایت‌های مختلف برای آموزش هست. در ضمن اگر کاغذ اوریگامی هم لازم داشتید تا شکل‌های رنگی رنگی بسازید٬ توی سایت با قیمت مناسبی برای فروش هست.

۳- برای تهیه محصولات دست‌ساز من سایت دستادست رو پیشنهاد می‌کنم ( dastadast.ir ) دستادست به نوعی یک حرکت اجتماعی است با این هدف که سهم هنرمند از سود فروش محصولش بیشتر باشه. وقتی از دستادست خرید می‌کنید٬ در واقع سفارش ساخت محصول رو می‌دید و می‌تونید مطمئن باشید که تولید محصول بعد از سفارش شما و برای شما ساخته شده٬ خود دستادستی‌ها راجع به کارشون این توضیح رو دادن:

چون دستادست براساس بیانیه ماموریت خود به تولیدکنندگان خانگی و مستقل کمک می کند تا محصولات‌شان را در بازاری بزرگ‌تر و بدون حضور واسطه‌های متعدد عرضه کنند. هدف اصلی دستادست کمک به توانمندسازی تولیدکنندگان از طریق فروش آنلاین است. ما تلاش خواهیم کرد با گسترش بازار خود، فرصت‌های بیشتری برای توانمند شدن این افراد فراهم کنیم.

شما می‌تونید اگر محصولی تولید می‌کنید هم از طریق دستادست برای فروش بگذارید.

من دیگه حرفی ندارم (فعلا البته P;)


منتظر نوشته‌‌های شما برای پست مهمان هستم.

دوستتون دارم، خوش بگذره، به امید دیدار