سفره هفت سین

موقع کریسمس یه مقاله خیلی جالب دیدم که نشون میداد هم استرس افراد و هم درگیری‌های خانوادگی توی این دوران خیلی زیاد میشه. دلیلش هم خوب معلومه، آدم‌ها بیشتر کنار هم هستند و این مسائل بیشتر پیش میاد.

عید برای ما مینیمالها که قرار نیست این طور باشه نه؟ من سه تا پیشنهاد ساده در زمینه مینیمالیسم دارم که عید رو برامون لذت بخش‌تر کنه!

۱-به قیمتها و عدد و رقم فکر نکنید. به جز حساب بانکی خود اون فرد، به بقیه ربطی نداره و مهم نیست کی هزینه بیشتری کرده یا عیدی بیشتری داده یا وسیله و لباس گرونتری خریده..مگه نه؟

۲-به اشیا و وسایل فکر نکنید. عید و دید و بازدیدهاش برای دیدن انسانهایی هستند که دوستشون داریم و عمرمون داره با هم سپری میشه. مبل حدید، خونه حدید، لوستر جدید یا پرده کهنه و فرش کهنه و سرویس غذاخوری کهنه تاثیری در این موضوع ندارند. البته گفتن مبارک باشه  خیلی هم خوبه ولی بیشتر از این جا در ذهنتون صرف این چیزها نکنید.

۳-در هر امری زیاده روی و اضافه کاری بده، چه در مورد وسایل و اشیا که اینجا زیاد در موردش حرف می‌زنیم چه در مورد روابط اجتماعی. اگر از دیدن افرادی لذت نمی‌برید با توجه به شرایط یا از اون دیدار صرف نظر کنید یا زمانش رو محدود کنید.

شما به این لیست چه پیشنهادی می‌تونید اضافه کنید؟

در سایت گیس گلابتون هم می‌تونید در زمینه چطوری روبرو شدن با استرس‌های عید مطالب مفیدی بخونید!