سکه‌های طلا
یکی از مزایای مهم ساده‌زیستی یا همون سبک زندگی مینیمال اینه که این سبک زندگی خیلی هزینه کمتری داره. وقتی کمتر وسیله برای خونه می‌خوایم، پول کمتری باید خرج کنیم. همین‌طور هزینه نگه‌داری و تعمیر و تمیز کردن و … هم از زندگی‌مون حذف میشه. کم کم که متعلقات مادی شما کمتر میشن شما امکان هزینه کردن درآمدتون رو برای چیزهای موثرتر و لذت‌بخش‌تر پیدا می‌کنید.
بیشتر ما فکر می‌کنیم تنها راه ثروتمند بودن و پولدار شدن افزایش دادن درآمدمونه و برای این افزایش درآمد خودمون رو به در و دیوار می‌زنیم. ساعتهای زیاد از بهترین سالهای عمرمون رو به جای گذروندن کنار عزیزانمون توی دفترهای کار سپری می‌کنیم، فشار کاری زیادی به خودمون وارد می‌کنیم، از استراحت و آرامشمون مایه می‌گذاریم تا این درآمد رو زیاد کنیم. به خاطر این درآمد بیشتر دعوا می‌کنیم، حرص می‌خوریم، دروغ می‌گیم، حق دیگران رو می‌خوریم و کلی کارهای زشت دیگه که یا تجاوز به حقوق دیگرانه یا تجاوز به حقوق خودمون و نتیجه نهایی همه‌شون هم چیزی به جز کاهش کیفیت زندگی‌مون نیست، حتی اگر به درآمد بیشتری منجر بشه.
خوب من امروز می خوام بهتون بگم دیگه کافیه! خودتون رو برای درآمد بیشتر آزار ندید و ساعتهای طلایی عمرتون رو که در اوج جوانی و سلامتی هستید توی دفترها و محل کار به باد ندید. شما یک بار بیشتر زندگی نخواهید کرد. سعی کنید بیشتر از هفته ای چهل ساعت صرف راه انداختن امورات دیگران نشه. عمرتون رو برای افراد و کارهایی که دوستشون دارید و ازشون لذت می‌برید صرف کنید.
کمبود مالی دارید؟ پول بیشتری لازم دارید؟ من راهش رو بهتون میگم. تنها راه پولدار شدن از کله سحر تا آخر شب کار کردن نیست. یک راه خیلی ساده دیگه برای افزایش موجودی حساب بانکی شما وجود داره: کمتر خرج کنید!
باورتون نمیشه؟ به دور و برتون نگاه کنید. آدمها هرچی درآمدشون بیشتر میشه بیشتر هم خرج می‌کنند و باز به دنبال راهی برای بیشتر کردن درآمد می‌گردند تا از پس این هزینه‌های جدید بربیان. این ره به اتوبان کردستان D: است! بهترین راه پر کردن حسابهای بانکی و کیف پول‌های مبارک، و آسون‌ترین راه برای نفس راحت کشیدن، و غم قرض و قوله نداشتن کمتر خرج کردنه. اگر فقط برای نیازهای واقعی‌مون هزینه کنیم و نه نیازهایی که تبلیغات و شرکتها دوست دارند باور کنیم داریم، این کار خیلی راحته.
در همین زمینه این پست در مورد حراجی‌ها رو بخونید.
در این مورد بیشتر می‌نویسم. راهکارهای شما برای کمتر خرج کردن چیه؟
دوستتون دارم، خوش بگذره، به امید دیدار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *